strzałka do góry
serwis VOLVO Trucks
SERWISY JÓZEF SKRZYPA
AUTORYZOWANE SERWISY
Szczecin - Słubice - Sycewice - Zielona Góra
DEALER ROKU VOLVO TRUCKS 2007, 2009, 2011
serwis RENAULT Trucks

O FIRMIE

Z dniem 1 stycznia 2014 Szczeciński oddział Serwisów Józef Skrzypa Spółka z o.o. Spółka Komandytowa stał się serwisem Dual Brand.
Z dniem tym jako autoryzowany serwis O/Szczecin może prowadzić obsługę pojazdów Volvo Truck jak i Renault Truck.

Z dniem 1 września 2014 kolejnym krokiem w rozwoju Dual Brand serwisów jest rozszerzenie umowy o autoryzację
Renault Truck o oddziały w Sycewicach i Torzymiu.
Serwisy Józef Skrzypa Spółka z o.o. Spółka Komandytowa jest firmą działającą na terenie miasta Szczecina od roku 1986. Wraz z upływem czasu rozszerzyliśmy teren działania początkowo na okolice Szczecina a teraz praktycznie na całe województwo zachodniopomorskie. A od roku 2009 również na terenie województwa lubuskiego.

Jesteśmy również przygotowani na to, by udzielać pomocy pojazdom, które z powodu awarii nie mogą dojechać do serwisu. Dysponujemy dobrze wyposażonym Pogotowiem Technicznym będącym do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę.

A w przypadkach "losowych" jesteśmy w stanie wspomóc naszych klientów transportem ich niesprawnego pojazdu na naczepie niskopodwoziowej, zarówna w kraju jak i poza granicami.

W serwisie Volvo zatrudniamy specjalistów z dużym doświadczeniem zawodowym, posiadających najwyższe stopnie specjalizacji, będących laureatami konkursów Volvo Truck Corporation, w miarę bieżących potrzeb, wynikających z wprowadzanych nowości, szkolonych w Szkole Serwisowej Volvo.

O naszej renomie świadczy fakt, że z naszych usług stale korzysta wiele firm, a kierowcy będący u nas po raz pierwszy z chęcią umawiają się na następne naprawy / obsługi. Przez lata budowane zaufanie u klientów procentuje tym, że z naszych usług korzystają firmy oddając w nasze ręce cały swój tabor Volvo. Zapewniamy nie tylko fachowość naszych specjalistów i szybkość obsługi ale staramy się stworzyć miłą atmosferę, aby nasz bezpośredni klient - kierowca - poczuł się jak u siebie i z chęcią powierzył nam swoje narzędzie pracy - ciężarówkę Volvo. Taka atmosfera łagodzi stres związany z nagłą awaria na drodze i przyczynia się do poprawy samopoczucia kierowcy.

Posiadamy stanowiska naprawcze mogące pomieścić jednorazowo dwanaście ciągników siodłowych. Nasz serwis jest wyposażony w narzędzia specjalne Volvo, umożliwiające wykonywanie napraw zgodnie z technologią przewidzianą przez producenta ciężarówek Volvo. Posiadamy najnowocześniejszy komputerowy sprzęt diagnostyczny, niezbędny przy naprawach nowych ciężarówek Volvo. Pozwala to skrócić czas diagnostyki, dzięki czemu maksymalnie ograniczamy czas niezbędny na usunięcie usterki pojazdu.

Oprócz napraw bieżących i planowych obsług pojazdów wykonujemy również naprawy powypadkowe.

Począwszy od drobnych napraw polegających na wymianie uszkodzonych elementów aż do skomplikowanych napraw obejmujących wymianę np. ścian kabiny, prostowanie ramy itp. staramy się by klient odebrał auto, w którym trudno wskazać naprawione elementy.

Jesteśmy również przygotowani na to, by udzielać pomocy pojazdom, które z powodu awarii nie mogą dojechać do serwisu. Dysponujemy dobrze wyposażonym Pogotowiem Technicznym będącym do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę.

Podczas obsługi/przeglądu pojazdu nasi mechanicy i elektrycy nie ograniczają się jedynie do wykonywania wymiany olejów i filtrów ale wyłuskują wszelkie zużycia/uszkodzenia mogące przyczynić się do nieoczekiwanych awarii w najbliższym czasie eksploatacji pojazdu. Po wykonanej obsłudze otrzymają Państwo wykaz usterek wraz z kosztorysem naprawy.

Na przełomie 2007 i 2008 roku udało się nam dokonać intensywnej rozbudowy naszego serwisu o dodatkowe stanowiska robocze, zaplecze magazynowe, biurowe i stanowisko regeneracji podzespołów, etc..

Pragniemy również nadmienić, że w nowobudowanym kompleksie znajdziecie Państwo Okręgową Stację Kontroli Pojazdów, dzięki której skrócicie Państwo czas przestoju Waszej ciężarówki do niezbędnego minimum.

Nasza praca została doceniona i nagrodzona tytułem VOLVO TRUCK DEALER ROKU 2007

Niestety początek roku 2008 to w związku z wielką zmianą gospodarczą jaka nastąpiła w naszym kraju, to również wielka zmiana w naszej firmie.

Reorganizacji pracy, poszukiwanie nowych rozwiązań i nowych klientów. Przełomowe zmiany nastąpiły w maju, kiedy to na mocy porozumienia z Volvo Truck Polska Sp. z o.o., przejęliśmy działalność Serwisu Volvo Truck Center w Szczecinie.

Na mocy porozumienia prawie 100% przejęciu podlegała wysoce wykwalifikowana kadra mechaników i administracji serwisu. Zgodnie z polityką firmy Volvo, wszyscy klienci serwisu fabrycznego poinformowani zostali o zachodzących zmianach i do ich decyzji pozostawiono kwestię czy będą chcieli czy nie korzystać z naszego serwisu.

Konsolidacja ta wymusiła na naszej organizacji przeprowadzenie kolejnych dużych zmian.

Zamknięcie roku 2008 również przyniosło, ze sobą wiele niespodzianek. Takową wielką niespodzianką było podpisanie kolejnego porozumienia z Volvo Truck Polska Sp. z o.o. w temacie przejęcia działalności serwisowej w lokalizacji Torzym.

Rozpoczęcie naszej dzielności w Torzymiu to 1 styczeń 2009.

Niestety wielkie zmiany roku 2008, nie pomogły nam w kontynuacji dobrej passy odnośnie tytułu Dealer Roku. Za rok 2008 zajęliśmy drugie miejsce przegrywając jedynie o 3 pkt. z serwisem VTC z Opola.

Rok 2009 to roku "pracy u podstaw", ale możemy pogratulować Panu Józefowi Skrzypie i kadrze zarządzającej w składzie Tomasz Piekoszewski, Radosław Zawiliński, Jacek Wardak, Edyta Kijo, Tomasz Nowakowski i Grzegorz Piekoszewski sukcesu jakim jest tytułu DEALERA ROKU 2009 dla serwisu W Szczecinie.

W roku 2010 serwis w Torzymiu uzyskuje certyfikat ISO 9001. Lata 2011 - 2012 to lata rozbudowy działalności o oddziały – w Sycewicach (lipiec 2011r.) oraz w Nowej Soli (luty 2012r).

Kolejne rozdziały w historii Serwisy Józef Skrzypa to rzetelna praca nad utrzymaniem dobrej marki oraz certyfikacja ISO w roku 2013 oddziałów Sycewice i Nowa Sól. We wrześniu 2014r. w związku z powstaniem Volvo Group, oddziały Szczecin, Torzym i Sycewice otrzymują autoryzację Renault i począwszy od tej daty Serwisy Józef Skrzypa Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa kontynuuje swą działalność, jako serwisy dual brandowe – autoryzowane serwisy samochodów ciężarowych Volvo i Renault.

Następne lata przynoszą nowe inwestycje i trudne, lecz potrzebne zmiany. W listopadzie roku 2014, Zarząd podjął decyzję o rozszerzeniu działalności o kolejny punkt dual brandowy – oddział w Zielonej Górze, następnie o przeniesieniu działalności z Torzymia w zakupiony i zaadaptowany do potrzeb serwisowych obiekt w Słubicach, a w końcu w styczniu 2016r. o zakończeniu działalności w Nowej Soli. Tyma samym od 01.02.2016r. Serwisy Józef Skrzypa posiadają cztery serwisy dual brandowe, umiejscowione w Szczecinie, Słubicach, Sycewicach i Zielonej Górze.

Z A P R A S Z A M Y